Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymuszali haracze, zostali zatrzymani

Data publikacji 05.09.2011

Giżyccy kryminalni wspólnie z policjantami Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wymuszanie haraczy. Ponadto jeden z nich miał grozić pokrzywdzonemu bronią. Jak się okazało, Mieczysław O. był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie do odbycia kary pozbawienia wolności za szereg popełnionych przestępstw.

Dwóch mieszkańców Giżycka odpowie przed sądem za wymuszanie haraczy od właściciela sklepu spożywczego. Do zdarzenia doszło w piątek w jednej z miejscowości na terenie gminy Ryn. Wówczas dwóch sprawców od mieszkańca turystycznej miejscowości miało żądać 1000 złotych, a gdy ten odmówił, jeden z nich miał grozić mu bronią i miał ją przykładać pokrzywdzonemu do głowy. Ponadto sprawcy zażądali od przedsiębiorcy aby ten opłacił rachunki za ich pobyt w restauracji.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą, wspólnie z funkcjonariuszami z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w niespełna dobę od zgłoszenia zatrzymali sprawców. Jeden z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie gdy przyjechał odebrać haracz. Okazał się nim 53-letni Ryszard K. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli także auto 53-latka i broń, którą miał w mieszkaniu.

Mieczysława O. policjanci zatrzymali tego samego dnia, kilkadziesiąt kilometrów od zdarzenia, w jednym z ośrodków wczasowych. 49-latek był rzekomo szefem grupy przestępczej. Ponadto po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Śledztwo prowadzi giżycka prokuratura.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony