Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa tysiące grzywny i zakazy stadionowe dla pseudokibiców

Data publikacji 06.09.2011

Zakazy wstępu na imprezy masowe i dwa tysiące złotych grzywny to kary nałożone przez sąd na pseudokibiców zatrzymanych po meczu sparingowym w Żmigrodzie. Podczas trwania spotkania mężczyźni odpalili race świetlne na stadionie.

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy na posiedzeniu w trybie przyśpieszonym zapadły wyroki w sprawie 5 pseudokibiców, którzy podczas trwania imprezy odpalili race świetlne na stadionie. Do zdarzenia doszło 3 września br. podczas sparingu drużyn ze Żmigrodu i Wrocławia. Żmigrodzcy policjanci bezpośrednio po zakończeniu meczu zatrzymali dwóch pseudokibiców, a kolejnych następnego dnia na podstawie nagrań z monitoringu. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku od 16 do 29 lat.

Sąd wymierzył pseudokibicom kary grzywny w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz zakazy wstępu na imprezy masowe w postaci wszelkich meczów piłki nożnej: ligowych, pucharowych, kadry narodowej Polski na trenie RP i poza jej granicami na okres 2 lat. Sąd wyłączył z postępowania nieletniego do odrębnego postępowania.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony