Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za obcowanie płciowe z 14-latką

Data publikacji 07.09.2011

Trzy miesiące aresztu zastosował żoliborski sąd wobec Jerzego W., przychylając się tym samym do wniosku prokuratury. 57-latkowi zostały przedstawione zarzuty za doprowadzenie do obcowania płciowego z 14-latką. Zawiadomienie złożyła jedna z organizacji harcerskich do których należała zarówno pokrzywdzona jak i podejrzany. Harcmistrzowi grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Po 13 latach milczenia pokrzywdzona postanowiła w końcu opowiedzieć co przydarzyło jej się na obozach harcerskich, w których kiedyś uczestniczyła. Kobieta mająca wówczas 14 lat, od 1998 roku do 2000 roku podstępem została doprowadzona do obcowania płciowego. Okazało się, że nie tylko ona padła ofiarą harcmistrza. Na jednym z internetowych portali społecznościowych młoda kobieta odnalazła dziewczynę, która miała podobne doświadczenia jak ona. Obie kobiety zdecydowały się zeznawać. Pokrzywdzona zawiadomiła jedną z organizacji harcerskich o tych zdarzeniach, gdy dowiedziała się, że mężczyzna ten nadal organizuje obozy dla dzieci. Organizacja harcerska złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Harcmistrz został wykluczony z ich struktur.

Jerzy W. został zatrzymany. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty. 57-latek odpowie za doprowadzenie do obcowania płciowego z 14-latką. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego 3 miesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony