Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu nie trafią na rynek

Data publikacji 07.09.2011

654 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Nasielska u 44-letniego Stanisława O. W jego samochodzie specjaliści wydziału kryminalnego znaleźli ponadto 3 l cieczy o zapachu alkoholu, w miejscu zamieszkania kolejnych 18 l. Z kolei u 33-letniego mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego policjanci ujawnili ponad 700 paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy to prawie 6 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Wczoraj około południa na ul. Kościuszki w Nasielsku miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. W jego aucie zabezpieczyli 654 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzowych oraz 3 litry bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu. Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania Stanisława O., na jego podwórzu mundurowi znaleźli 18 litrowych butelek, także wypełnionych bezbarwną cieczą, najprawdopodobniej alkoholem.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego został narażony na uszczuplenie na ponad 7 000 zł. 44-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy i trafił do policyjnej celi. Z zebranych materiałów wynika, że Stanisławowi O. grozi odpowiedzialność za przestępstwo karno-skarbowe.

(KSP / mw)

Z kolei wczoraj po godz. 10.30 tomaszowscy policjanci z Zespołu d/w z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą przeszukali mieszkanie i zabudowania gospodarcze zajmowane przez 33-letniego mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że miał on przechowywać w dużych ilościach papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia policjantów okazały się trafne. W zabudowaniach zajmowanych przez 33-latka odnaleziono 736 paczek papierosów różnych marek. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to prawie 6 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonej kontrabandy.

(KWP w Lublinie / mw)


 

Powrót na górę strony