Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za odnalezienie Michałka

Data publikacji 08.09.2011

Gratulacje i podziękowania od Włodzimierza Karpińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dariusza Działo otrzymali dzisiaj asp. Rafał Ilczuk oraz st. sierż. Radosław Soboń. To właśnie dwaj funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieliszu odnaleźli chorego na autyzm, 10-letniego Michałka, który dzień wcześniej oddalił się z posesji babci. Policjanci odnaleźli chłopca 4 km od miejsca, w którym ostatni raz był widziany.

Dzisiaj w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się spotkanie Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Włodzimierza Karpińskiego, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiej Policji insp. Dariusza Działo, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego oraz Komendanta Miejskiej Policji w Zamościu z policjantami, którzy uczestniczyli w akcji poszukiwawczej pod Zamościem.

Asp. Rafał Ilczuk oraz st. sierż. Radosław Soboń - funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieliszu - odnaleźli w miniony wtorek 10-letniego Michała. Dzień wcześniej chory na autyzm chłopiec oddalił się z posesji babci. Michała poszukiwało kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i członków Ochotniczej Straży Pożarnej. W akcję zaangażowali się również okoliczni mieszkańcy. Policyjne działania były bardzo trudne, gdyż przyległy do posesji teren, z którego oddalił się chłopiec, stanowiły łąki, torfowiska, mokradła i las, tak niebezpieczne dla dziecka. Poszukiwania ponadto utrudniał fakt, że Michałek to niemówiący, autystyczny chłopiec.

Aspirant Rafał Ilczuk oraz starszy sierżant Radosław Soboń odnaleźli chłopca 4 km od miejsca, z którego się oddalił. Szedł leśną drogą pomiędzy miejscowościami Chomęciska a Sitaniec Wolice, w okolicach miejscowego poligonu. Chłopiec zareagował dopiero wtedy, kiedy usłyszał własne imię - zaczął machać rączkami, prawdopodobnie na znak radości. Michał był przemoczony i zziębnięty. Nie miał na szczęście żadnych obrażeń.

”Wypełniając powinność wobec drugiego człowieka zyskuje się jego szacunek i uznanie. Swoją postawą i pełną poświęcenia służbą daliście Panowie świadectwo wierności zasadom roty policyjnego ślubowania.” - te słowa usłyszeli dzisiaj policjanci od Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Włodzimierza Karpińskiego.

"Służba w policji nie należy do łatwych, wymaga odporności, odpowiedzialności, poświęcenia i odwagi. Gratuluję i dziękuję." - te słowa z kolei skierował do policjantów Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo. "Gratuluję także Panu mł. insp. Konradowi Piziorskiemu, Komendantowi Miejskiemu Policji w Zamościu takich funkcjonariuszy i życzę dalszych sukcesów w codziennej służbie".

"Nie zrobiliśmy nic nadzwyczajnego, tego wymaga od nas służba. Wszyscy, którzy byli zaangażowani w działania wiedzieli, że w tym wypadku liczy się czas" - powiedzieli sami policjanci.

(KWP w Lublinie / ak )

Szczęśliwy finał poszukiwań 10-latka >>

Powrót na górę strony