Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu

Data publikacji 12.09.2011

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który od pewnego czasu osiągał dochody z prostytucji. Według ustaleń policjantów zatrzymany organizował usługi seksualne. Świadczyły je kobiety, od których podejrzany pobierał część wynagrodzenia. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Latem tego roku do stalowowolskich policjantów dotarła informacja, że jedna z mieszkanek Stalowej Woli jest zmuszana do uprawiania prostytucji przez mężczyznę, który z tego tytułu czerpie korzyści majątkowe.

Stalowowolscy kryminalni wraz z prokuratorem prowadzili czynności zmierzające do potwierdzenia tej informacji. Gromadzony był materiał dowodowy, funkcjonariusze weryfikowali i analizowali zgromadzone informacje. Policjanci ustalili, że w tą sprawę zamieszany jest 40-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna z przestępczego procederu czerpie korzyści majątkowe i prowadzi go na terenie Stalowej Woli, Tarnobrzega, Sandomierza i Rzeszowa.

W poniedziałek wieczorem 40-letni mężczyzna został zatrzymany. W jego zatrzymanie - z uwagi na informację, że może dysponować bronią - zaangażowana została grupa antyterrorystyczna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie . Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 40-latka funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, telefony, płyty CD i DVD oraz pieniądze w kwocie 6 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji i uczynienia sobie z tego przestępstwa stałego źródła dochodu. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. Śledczy ustalili, że 40-latek przestępczy proceder prowadził od 2009 roku. Jedną z kobiet wykorzystywanych w tym przestępstwie była cudzoziemka, która posługiwała się fałszywym paszportem.

Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec 40-latka policyjny dozór, poręczenie majątkowe w wysokości 3 tys. złotych oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli pieniądze w wysokości 6 tys. złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Film Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu (format flv - rozmiar 3.25 MB)

Powrót na górę strony