Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wyrzucenie kilkunastu ton odpadów

Data publikacji 12.09.2011

Policjanci, w wyniku szybko podjętej interwencji, ujawnili wyjeżdżający z zarośli pojazd ciężarowy, z którego chwilę wcześniej wyrzucono kilkanaście ton odpadów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

8 września 2011 roku po godzinie 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie ciężarowym, który podjechał na teren stawów w Pilcach i z którego ktoś wyrzuca śmieci.

Dzielnicowi z Kamieńca Ząbkowickiego razem ze strażnikami rybackimi udali się we wskazane miejsce. W pewnym momencie zauważyli wyjeżdżający z zarośli samochód ciężarowy. Po zatrzymaniu do kontroli kierowca początkowo twierdził, że wjechał tam niechcący, bo... zabłądził. Policjanci wskazali jednak na dużą ilość odpadów wysypanych na ziemi. Po chwili 32-letni kierowca i jego 51-letni pasażer przyznali, ze faktycznie to oni wysypali odpady. Było ich kilkanaście ton, między innymi połamane tworzywa sztuczne, opony, gruz i inne rzeczy zapakowane w potężne worki.

Mężczyźni zostali zobowiązani do sprzątnięcia odpadów, a dodatkowo zostanie wobec nich skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony