Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono odzież z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 13.09.2011

Blisko 700 sztuk odzieży i torebek z podrobionymi znakami towarowymi zagranicznych firm ujawnili i zabezpieczyli policjanci. Od minionego piątku przeprowadzono kilkanaście przeszukań w Lublinie oraz na terenie województw: opolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego. Zabezpieczony towar sprzedawano m.in. w jednym z butików w lubelskiej galerii handlowej. Szacowana wartość strat poniesionych przez producentów to około 250 tys. zł.

Kolejna akcja policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przyniosła efekty. W ciągu ostatnich dni przeprowadzono kilkanaście przeszukań w Lublinie oraz kilku miejscowościach na terenie kraju. W ich efekcie zabezpieczono blisko 700 sztuk odzieży oraz galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

W Lublinie policjanci weszli do butiku mieszczącego się w jednej z lubelskich galerii handlowych w centrum miasta. Jak się okazało, część z oferowanych tam do sprzedaży bluz, koszulek, spodni oraz torebek była opatrzona podrobionymi znakami towarowymi. W lubelskim butiku policjanci zabezpieczyli 30 sztuk odzieży. Sklep, w którym oferowano do sprzedaży ten towar, należy do sieci sklepów odzieżowych, których siedziba znajduje się na południu Polski.

W weekend doszło do przeszukań w głównej siedzibie firmy i jej magazynach oraz w kilkunastu sklepach tej sieci m.in. na terenie województw: opolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i kujawsko- pomorskiego. Zabezpieczono 650 sztuk odzieży i torebek z nielegalnymi znakami towarowymi amerykańskich firm. Szacowana wartość strat poniesionych przez producentów to około 250 tys. zł. Jak ustalili policjanci, podrobiony towar został sprowadzony do Polski z Chin.

W przedmiocie oryginalności zabezpieczonych towarów policjanci uzyskali stanowisko pełnomocników pokrzywdzonych firm. Właściciele znaków towarowych w sposób jednoznaczny stwierdzili fakt podrobienie odzieży.

To kolejna, trzecia w ostatnich dniach, akcja lubelskich policjantów wymierzona w handlarzy podróbek. Pod koniec minionego tygodnia funkcjonariusze przerwali nielegalną działalność związaną ze sprowadzaniem do Polski i sprzedażą przez Internet towarów bezprawnie oznaczonych znakami znanych firm. Zamieszkany w ten proceder mężczyzna sprowadzał odzież z Chin.

Łączna wartość zabezpieczonego, w ciągu ostatnich realizacji, nielegalnego towaru oszacowana został przez pokrzywdzonych na około 750 tysięcy zł.
 

(KWP w Poznaniu / ak)

Powrót na górę strony