Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca zniszczenia pomnika upamiętniającego Lecha Kaczyńskiego

Data publikacji 13.09.2011

Policjanci z Ostródy zatrzymali sprawcę uszkodzenia płyt kamiennych upamiętniających Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. 21-letni mieszkaniec miasta w trakcie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i zeznał, że jego zachowanie było wybrykiem chuligańskim. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za znieważenie pomnika lub miejsca publicznie urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego bądź uczczenia osoby grozi kara ograniczenia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia w Ostródzie. Późnym wieczorem ostródzcy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę miasta o uszkodzeniu płyt kamiennych upamiętniających Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkie ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Dęby Pamięci zostały posadzone 13 kwietnia 2010 roku przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie przy ul. Drwęckiej. Umiejscowione obok pamiątkowe tablice informowały, że są to "Dęby Pamięci posadzone dla uhonorowania Prezydenta oraz wszystkich ofiar katastrofy, a także 
 zamordowanych w Katyniu i Charkowie funkcjonariuszy Straży Więziennej".

Zatrzymany mieszkaniec Ostródy przyznał się do przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. 21-latek zeznał także, że był to wybryk chuligański.

Za znieważenie pomnika lub miejsca publicznie urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego bądź uczczenia osoby grozi kara ograniczenia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony