Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozpylenie substancji w szkole

Data publikacji 13.09.2011

Niecałe trzy dni brzescy policjanci poszukiwali sprawcy rozpylenia niezidentyfikowanej substancji w jednej z brzeskich szkół średnich. Dzisiaj funkcjonariusze zatrzymali dwóch 19-latków podejrzewanych o związek z tym zdarzeniem.

Dziś rano policjanci zapukali do mieszkań dwóch 19-latków, mieszkańców powiatu brzeskiego, których podejrzewano o związek z wcześniejszym rozpyleniem nieznanej substancji na terenie jednej z brzeskich szkół.

Rozpylona substancja stworzyła realne zagrożenie dla uczniów i pracowników szkoły. W wyniku tego zdarzenia kilkaset osób zostało ewakuowanych ze szkoły, a kilkadziesiąt trafiło do szpitala. Strażacy przez kilkadziesiąt godzin prowadzili działania w celu zneutralizowania skutków działania substancji. Policjanci w tym czasie poszukiwali sprawców, ustalali źródło zagrożenia i jego pochodzenie.

Zatrzymani mężczyźni to uczniowie szkoły, w której doszło do zdarzenia. Nie mieli nigdy konfliktu z prawem. Młodzi mężczyźni stwierdzili, że substancja którą rozpylili na terenie szkoły, to wydzielina skunksa, którą kupili przez Internet.

Zachowanie to miało być głupim kawałem. Ten nieprzyjemny zapach miał trwać tylko chwilę, jednak działanie substancji przeszło ich oczekiwania. Zatrzymani przyznali się do stawianych im zarzutów. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Za narażenie życia i zdrowia innych osób grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / ak)

Powrót na górę strony