Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził w sprinterze kontrabandę

Data publikacji 14.09.2011

Ponad 6000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci ruchu drogowego KMP w Lublinie. Pochodzącą z przemytu kontrabandę przewoził w mercedesie sprinterze młody mieszkaniec Wołomina. Teraz 28-latek poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno – skarbowego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie w miejscowości Stara Wieś II zatrzymali do kontroli podróżującego mercedesem sprinterem. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 28-letni mieszkaniec Wołomina. Podczas przeprowadzonej kontroli policjanci odnaleźli w aucie pochodzące z przemytu papierosy. Łącznie zabezpieczono 6110 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Trwa szacowanie strat, jakie z tytułu należnych podatków poniósł skarb państwa. Bezakcyzowy towar został zabezpieczony przez policjantów.

Właściciel kontrabandy poniesie odpowiedzialność karną z kodeksu karno – skarbowego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony