Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano agencję towarzyską

Data publikacji 15.09.2011

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dzisiaj w nocy zlikwidowali agencję towarzyską działającą w jednym z domów jednorodzinnych na poznańskim Grunwaldzie. Grupa realizacyjna wkroczyła do obiektu w czasie zabawy i przyjmowania sporej grupy klientów. Policjanci zatrzymali 8 osób podejrzewanych o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Wśród zatrzymanych są właściciele, barmani, ochrona oraz... księgowa.

Funkcjonariusze zajmowali się zbieraniem materiałów dowodowych obciążających sutenerów od kilku miesięcy. W tego typu sprawach nie jest to łatwe, ponieważ takie agencje działają pod przykrywką legalnych ekskluzywnych klubów dla mężczyzn. Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, kiedy zapoznali się z policyjnymi informacjami, zaakceptowali plan likwidacji agencji.

Wejście grupy realizacyjnej do budynku zajmowanego przez sutenerów zaskoczyło wszystkie przebywające w nim osoby. Zatrzymani właściciele agencji i ich współpracownicy trafili do policyjnego aresztu. Przesłuchano w charakterze świadków 20 prostytutek z różnych regionów Polski i z zagranicy. Najbardziej zaskoczonych policyjną akcją było 15 klientów, w tym duża grupa obywateli Francji.

Wielkopolscy policjanci regularnie likwidują agencje towarzyskie. W lutym tego roku zamknięto dwie agencje działające w Pile i Wałczu. Dokładnie rok temu, we wrześniu 2010 roku, CBŚ zlikwidował dwie inne agencje działające w Poznaniu, Naomi i Cindy, uznawane za najbardziej ekskluzywne w Polsce, kontrolowane przez zorganizowaną grupę przestępczą Drexa.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Zlikwidowano agencję towarzyską

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano agencję towarzyską (format flv - rozmiar 7.7 MB)

Powrót na górę strony