Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad zwierzętami

Data publikacji 15.09.2011

Mieszkaniec gminy Strzeleczki znęcał się nad zwierzętami, wielokrotnie bijąc swojego kucyka i psa kijem, sztylem oraz łopatą. O martwym koniu leżącym na posesji 62-latka poinformowali policjantów sąsiedzi mężczyzny. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem mieszkańcowi Strzeleczek grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krapkowic otrzymali 15 lipca informację od mieszkańców Strzeleczek o martwym kucyku, który leży na terenie jednej z posesji. Policjanci już od początku poddawali w wątpliwość tłumaczenia właściciela kuca co do okoliczności, które spowodowały śmierć zwierzęcia. Na wniosek kryminalnych, zajmujących się wyjaśnieniem okoliczności śmierci zwierzęcia, powołany został biegły lekarz weterynarii.

W trakcie oczekiwania na opinię biegłego, policjanci - zbierając dowody - ustalili, że podejrzany 62-letni Alojzy G., mieszkaniec gminy Strzeleczki, znęcał się nad swoimi zwierzętami: psem i kucem. Wielokrotnie bił zwierzęta różnymi tępymi przedmiotami, rzucał w nie kamieniami, kopał je.

Na podstawie opinii biegłego policjanci postawili podejrzanemu zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa.

(KWP w Opolu / ns)
 

Powrót na górę strony