Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za molestowanie i rozbój na nieletnim

Data publikacji 15.09.2011

Policjanci III Komisariatu w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który - podając się za policjanta – molestował nieletniego, a potem, używając przemocy i gróźb, zabrał mu pieniądze. Jak się okazało, kilka tygodni temu sprawca wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za dokładnie takie same przestępstwa. Został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

5 września 15-letni chłopiec, przechodząc ulicą Opolską, przeszedł na drugą stronę ulicy przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Idący za nim mężczyzna, chwycił go za ramię i - podając się za policjanta – udzielił mu reprymendy. Chwilę później zmusił przerażonego chłopca, aby poszedł z nim w ustronne miejsce. Tam molestował go, a przed odejściem jeszcze zabrał mu pieniądze, które 15–latek miał przy sobie.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę – podany rysopis pozwolił na wytypowanie mężczyzny, który dokonał tego czynu. Jak się okazało, w lipcu br. wyszedł on z więzienia, gdzie odbywał zasądzoną karą pozbawienia wolności za takie same przestępstwa (molestowanie i rozbój). Został już przesłuchany, usłyszał zarzuty - obydwa przestępstwa dokonane zostały w warunkach recydywy. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie/js)
 

Powrót na górę strony