Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o pozbawienie życia 14-latka

Data publikacji 16.09.2011

Policjanci z Będzina zatrzymali trzy osoby podejrzane o pozbawienie życia 14-letniego chłopca. Jego zaginięcie zgłosił ojciec. W trakcie poszukiwań policjanci odnaleźli zwłoki nastolatka na tyłach jednej z posesji w Czeladzi. Śledczy ustalają teraz motywy działania zatrzymanych. Może im grozić nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Ojciec nastolatka powiadomił policjantów z Czeladzi o zaginięciu syna. Z informacji wynikało, że 14-latek nie wrócił na noc do domu. Stróże prawa zorganizowali poszukiwania. Podczas działań policjanci ustalili, gdzie nastolatek widziany był ostatni raz. To zawęziło teren poszukiwań do rejonu ulicy Staszica i 1-go Maja. W ustronnym miejscu, na tyłach opuszczonego budynku, funkcjonariusze znaleźli zwłoki nastolatka. Sprawą zajęli się kryminalni z Będzina i Czeladzi.

Tego samego dnia po południu, w jednym ze sklepów przy ulicy Nowopogońskiej, zatrzymany został 17-latek. Usiłował ukraść alkohol, był w towarzystwie dwóch kolegów, którzy uciekli przed przybyciem policjantów. Przesłuchując zatrzymanego sprawcę usiłowania kradzieży, śledczy ustalili, że telefon, którym dysponował podejrzany należy do poszukiwanego nastolatka. Kilkadziesiąt minut później w ręce stróżów prawa wpadli dwaj pozostali współsprawcy w wieku 15 i 22 lat, mieszkańcy Czeladzi.

Śledczy ustalają teraz przebieg tragicznego wydarzenia i motywy działania zatrzymanych. Może im grozić nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony