Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował lewym spirytusem

Data publikacji 16.09.2011

Policjanci z Łodzi, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, zatrzymali mężczyznę, który zajmował się handlem spirytusem bez polskich znaków akcyzy. Handlarz został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy przewoził ponad 172 butelki alkoholu. Przeszukania pomieszczeń w gminie Wodzierady zajmowanych przez mężczyznę pozwoliły na zabezpieczenie ponad 2270 litrów nielegalnego alkoholu.

Policjanci od kilku dni weryfikowali informacje o handlarzu nielegalnym spirytusem, który prowadził detaliczną i hurtową sprzedaż na jednym z bałuckich targowisk. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym zatrzymać handlarza z kontrabandą. 15 września około godziny 16.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli vw golfa, którym poruszał się podejrzewany. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne - w kontrolowanym samochodzie znaleziono ponad 172 butelki nielegalnego spirytusu, który miał trafić na łódzkie targowisko.

Funkcjonariusze, idąc za ciosem, przeszukali garaż zajmowany przez 42-latka, znajdujący się na terenie posesji jego rodziców w gminie Wodzierady. Tam skonfiskowano ponad 2270 litrowych butelek ze spirytusem o łącznej wartości blisko 180 tys. złotych.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazuje, że mężczyzna sam handlował alkoholem na targowisku, a także dostarczał towar innym osobom. W przeszłości odpowiadał już za podobne przestępstwo. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Materiały procesowe w tej sprawie już zostały przekazane do Izby Celnej w Łodzi.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony