Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował do sprzedaży podróbki kontrolerów do gier

Data publikacji 17.09.2011

Policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP oraz KMP w Lublinie ujawnili i przerwali nielegalną dystrybucję towarów bezprawnie opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. 27-letni mieszkaniec Bychawy oferował do sprzedaży m.in. podróbki kontrolerów do gier, na których widniała nazwa znanego światowego koncernu elektronicznego. Lubelscy policjanci ustalili także importerów tego nielegalnego towaru. Łącznie podczas przeszukań trzech firm na terenie województw: lubelskiego, podlaskiego oraz świętokrzyskiego - zabezpieczono blisko 1300 sztuk akcesoriów do konsol.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie analizując ogłoszenia w Internecie natrafili na oferty sprzedaży podrabianych akcesoriów do konsol z naniesionymi znakami towarowymi znanego światowego koncernu elektronicznego. Na aukcjach internetowych wystawiono do sprzedaży kilkaset sztuk podrabianych urządzeń m.in. kontrolerów do konsol. Cena oferowanych do sprzedaży towarów była znacznie niższa od oryginalnych produktów.

Lubelscy policjanci ustalili osobę, która wystawiała do sprzedaży "podróbki". Organizatorem tego nielegalnego procederu okazał się mieszkaniec Bychawy. 27-latek jest właścicielem firmy zajmującej się sprzedażą w sieci sprzętu elektronicznego. To właśnie w siedzibie firmy zabezpieczono ponad 170 sztuk akcesoriów oraz faktury zakupowe na te wyroby.

Policyjne czynności przeprowadzone zostały także w Białymstoku i Kazimierzy Wielkiej, w siedzibach firm, w których 27-latek zaopatrywał się w nielegalny towar. Tam zabezpieczono ok. 1100 sztuk podrabianych urządzeń. Jak się okazało firmy te były bezpośrednimi importerami elektroniki, która sprowadzana była z Chin.

Policjanci ustalają jakie zyski ze sprzedaży mogli uzyskać organizatorzy powyższego procederu, jak i poszczególni odbiorcy podrabianych akcesoriów do konsol do gier. Całość zgromadzonego materiału została przesłana do Prokuratury Rejonowej w Świdniku.

W myśl obowiązujących przepisów za dystrybucję "podróbek" może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że z nielegalnego procederu uczyniono sobie stałe źródło dochodu może grozić za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony