Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 123 pseudokibiców

Data publikacji 19.09.2011

Po rozegranym wczoraj meczu piłkarskim pomiędzy Flotą Świnoujście a Pogonią Szczecin zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 123 pseudokibiców, którzy uczestniczyli w zbiegowisku. Za ten czyn wszyscy usłyszą zarzuty. Ponadto 6 spośród zatrzymanych odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po 19:00 na dworcu kolejowym w Świnoujściu. Pociągiem do Szczecina miała wracać grupa około 200 osób wracających z meczu. Jednak jak wynika ze wstępnych ustaleń, w pewnym momencie grupa 123 pseudokibiców wzięła udział w zbiegowisku, podczas którego część z nich rzucając między innymi kamieniami z torowiska i butelkami, dopuściła się czynnej napaści na policjantów. Ponadto osoby te nie reagowały na wezwania do zachowania zgodnego z prawem i tworzyły barykady z ławek oraz koszy na śmieci.

Wobec takiego zachowania policjanci oddali kilkadziesiąt strzałów z broni gładkolufowej, a następnie zatrzymali 123 osoby, które doprowadzili do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Wśród pseudokibiców znajdowało się 12 nieletnich, pozostali to osoby w wieku do 48 roku życia. Zdecydowana większość z zatrzymanych to mieszkańcy Szczecina.

Po przeprowadzonych czynnościach wspólnie z Prokuraturą ustalono, że zatrzymanym osobom zostaną przedstawione zarzuty za udział w zbiegowisku - czyn taki zagrożony jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 6 osobom przedstawione zostaną zarzuty za czynną napaść na funkcjonariuszy, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Dzisiaj zapadnie decyzja o ich tymczasowym aresztowaniu. Nieletni za swoje czyny karalne odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Dodatkowo podczas podróży pozostałych kibiców pociągiem relacji Świnoujście - Szczecin doszło do kolejnych zakłóceń prawa, w wyniku czego policjanci zatrzymali 5 osób pod zarzutem czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Podczas interwencji nikt nie doznał obrażeń ciała.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony