Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci namierzyli sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 19.09.2011

Policjanci z Lipna współpracujący z funkcjonariuszami pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili sprawcę alarmu bombowego. Na szczęście informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w bloku mieszkalnym okazała się fałszywa. W niedzielę rano doszło do zatrzymania 19-letniego autora fałszywego zgłoszenia. Teraz, oprócz odpowiedzialności karnej, może zostać obciążony kosztami akcji ratunkowej.

Początek zdarzenia miał miejsce w czwartek (15.09) ok. godz. 18:30. Do dyżurnego Policji w Lipnie zatelefonował nieznany mężczyzna, powiadamiając o podłożeniu ładunku wybuchowego w  bloku mieszkalnym w Gnojnie, w gm. Bobrowniki. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Na miejsce zostały również wezwane inne służby ratunkowe. Z zagrożonego budynku ewakuowano wszystkie przebywające w nim osoby, po czym do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy. Alarm okazał się na szczęście fałszywy. Od samego początku działań, równolegle z akcją ratunkową, funkcjonariusze pionu kryminalnego z Lipna i Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy pracowali nad ustaleniem sprawcy alarmu.

Wczoraj (18.09) rano policjanci odwiedzili namierzonego żartownisia w miejscu jego zamieszkania.  Sprawcą fałszywego alarmu okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Bobrowniki. Wobec przedstawionych dowodów przyznał się do winy, jednak nie potrafił racjonalnie wyjaśnić motywacji swoich działań. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Niezależnie od odpowiedzialności karnej może również zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji służb ratunkowych.

(KWP w Bydgoszczy/rd)

Powrót na górę strony