Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wiatrówki strzelali do uczniów

Data publikacji 19.09.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy strzelali z wiatrówki do grupy uczniów oraz do przejeżdżającego autobusu. Jedna z uczennic trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców i zabezpieczyli broń. Za popełnione przestępstwo Januszowi B. i Rafałowi B. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni, że u zbiegu ulic Raszyńskiej i Filtrowej ktoś strzela do grupy uczniów jednego z warszawskich liceów, sprzątających pas zieleni w ramach akcji „Sprzątanie Świata” oraz do przejeżdżającego autobusu. Jedna ze sprzątających trafiła do szpitala. Po udzieleniu pierwszej pomocy została wypisana do domu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, kto może mieć związek ze sprawą. Szybka praca operacyjna i ustalenia dzielnicowych doprowadziły do mieszkania, z którego zostały oddane strzały.

W lokalu mundurowi zatrzymali 21-letniego Janusza B. i 23-letniego Rafała B. W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli broń, którą sprawcy ukryli w jednym z warszawskich hoteli.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia autobusu. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

(KSP / mk)

Powrót na górę strony