Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o gwałcenie córki i pasierbicy

Data publikacji 19.09.2011

Katowiccy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który przez wiele lat gwałcił swoją córkę i pasierbicę. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu za to nawet dwunastoletni pobyt w więzieniu.

Sprawa wyszła na jaw 15 września br. dzielnicowy z Komisariatu I zdobył informację o gwałtach dokonywanych przez 41-latka. Wstrząsające przypadki kazirodztwa potwierdziła żona podejrzanego - matka siedmiorga dzieci. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu.

Funkcjonariusze i nadzorujący śledztwo prokurator ustalili, że 41-latek gwałcił swoją pasierbicę od 2002 roku - dziewczynka miała wtedy 11 lat. Gwałcił ją również, gdy była już dorosła. Śledczy ujawnili także przypadki obcowania płciowego podejrzanego ze swoją córką. Dochodziło do nich od 2006 roku. Dziewczynka również miała wówczas 11 lat. Przez wiele lat, zarówno matka, jak i dzieci nie powiadomili policji ze strachu. Wszyscy byli terroryzowani. Mężczyzna groził im śmiercią i używał przemocy, by zmusić najbliższych do milczenia.

Sąd, na podstawie przygotowanego przez śledczych materiału dowodowego, aresztował mężczyznę na trzy miesiące. 41-latkowi grozi dwunastoletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach/js)
 

Film Zatrzymano podejrzanego o gwałcenie córki i pasierbicy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano podejrzanego o gwałcenie córki i pasierbicy (format flv - rozmiar 4.73 MB)

Powrót na górę strony