Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na derbach żużlowych

Data publikacji 19.09.2011

Wczoraj na Motoarenie w Toruniu, podczas meczu żużlowego rozgrywanego pomiędzy drużynami Unibaxu Toruń i Unii Leszno, zatrzymano siedmiu pseudokibiców. Pięciu z nich odpowie za wykroczenie, natomiast pozostała dwójka podejrzewana jest o popełnienie przestępstwa.

Derbowy mecz dwóch odwiecznych rywali skończył się zatrzymaniem kilku niesfornych kibiców. Pierwsze trzy osoby zostały przekazane policjantom krótko przed godz.17:00 po tym, jak nie chciały podporządkować się poleceniom służby ochrony. Cała trójka zajmowała miejsca niezgodnie z wykupionymi biletami.

Powodem kolejnej interwencji była nietrzeźwość 33-letniego mieszkańca Torunia, który na prośbę ochrony nie chciał dobrowolnie opuścić obiektu. W jego organizmie było przeszło 1,5 promila alkoholu.

W wyniku wulgarnego zachowania podczas opuszczania stadionu i prowokowania osób zasiadających w sektorze gości kolejny kibic z Torunia trafił w ręce mundurowych.

Ostanie dwie, z siedmiu zatrzymanych osób, dopuściły się naruszenia nietykalności cielesnej pracowników ochrony, którzy podjęli wobec nich interwencję. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat i grzywna. Dzisiaj wszyscy zatrzymani trafia przed oblicze sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

(KWP w Bydgoszczy / rd)

Powrót na górę strony