Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

89 podejrzanych pseudokibiców

Data publikacji 20.09.2011

Wciąż trwa praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski. Wczoraj dwie kolejne osoby usłyszały zarzuty wtargnięcia na boisko. W sumie od początku śledztwa zarzuty usłyszało już 89 osób. Identyfikacja kolejnych ciągle trwa.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę do wczoraj zarzuty usłyszało87 osób. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 84 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób po rozpoznaniu się, same stawiły się w prokuraturze w Bydgoszczy. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Wczoraj (19.09) do prokuratury w Bydgoszczy stawił się 31-letni mieszkaniec Warszawy i 23-letni mieszkaniec Kiekrza. Obaj usłyszeli zarzuty wtargnięcia na murawę boiska podczas meczu na bydgoskim stadionie.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony