Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali "dziuplę"

Data publikacji 21.09.2011

Kolejna "dziupla" zlikwidowana, odzyskane dwa skradzione samochody, zabezpieczone skradzione tablice rejestracyjne oraz inne części - to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów w Zgorzelcu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, prowadząc czynności skierowane na zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie powiatu, uzyskali informację o miejscu, gdzie mogą być ukrywane skradzione pojazdy. 20 września 2011 roku w ustalonych pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w Zgorzelcu policjanci ujawnili dwa skradzione samochody. Okazało się, że zostały one utracone na terenie Niemiec w sierpniu 2011 roku. Obydwa auta miały te same numery identyfikacyjne. Ponadto funkcjonariusze znaleźli skradzione tablice rejestracyjne oraz kilka silników, a także inne części samochodowe.
 
Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania właściciela pomieszczeń, w których ujawniono skradzione mienie.
 
Za przestępstwo kradzieży samochodu w wyniku włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo, kara ta może wynieść do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / rd)

Powrót na górę strony