Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlecił napad na szefa swojej znajomej

Data publikacji 21.09.2011

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 24-latka, który zlecił dwóm kolegom napad na szefa swojej znajomej. Przykładając mężczyźnie wkrętak do szyi, sprawcy zażądali wydania pieniędzy. Cała trójka stanie przed sądem. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

20 września 2011 roku funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18,19 i 24 lat, podejrzewanych o rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili policjanci, 15 września 2011 roku szef jednej z firm umówił się ze swoją pracownicą po odbiór pieniędzy. Po zakończonej transakcji do zaparkowanego samochodu wsiadło nagle dwóch mężczyzn. Przykładając kierowcy do szyi wkrętak, zażądali wydania pieniędzy. Uciekli, zabierając 3 tys. złotych oraz telefon komórkowy.

Bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie policjanci podjęli czynności, zmierzające do zatrzymania sprawców zdarzenia. W ich wyniku ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Okazało się, iż napad został zlecony przez znajomego pracownicy firmy. Wiedział on, kiedy pieniądze będą przekazywane i tą wiedzą podzielił się z dwoma kolegami.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KMP Wałbrzych / mk)
 

Powrót na górę strony