Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy nie trafią na rynek

Data publikacji 22.09.2011

Policjanci z Ostrołęki zabezpieczyli ponad 100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Właściciel nielegalnego towaru w najbliższym czasie może odpowiedzieć za przestępstwo skarbowe.

Wczoraj policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w toku realizacji czynności operacyjnych na ul. Orzeszkowej w Ostrołęce zatrzymali do kontroli kierowcę skody - 29-letniego mieszkańca gminy Lelis.

W czasie przeszukania pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli 1910 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kolejnym celem było przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych, zajmowanych przez zatrzymanego. Tam policjanci zabezpieczyli kolejne paczki papierosów. Tym razem było ich ponad 3500 sztuk - również nie posiadały polskiej akcyzy.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5400 paczek papierosów. W przeliczeniu na sztuki daje to łączną sumę 108 800 papierosów. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcyjną.

(KWP w Radomiu / mk)

Powrót na górę strony