Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił fikcyjną kradzież auta

Data publikacji 23.09.2011

Kryminalni z Przasnysza zatrzymali 50-latka, który by wyłudzić odszkodowanie, zgłosił fikcyjną kradzież pojazdu. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań zatrzymanemu grozi kara do 3 lat więzienia.

Czasowo mieszkający w Anglii 50-letni mężczyzna powiadomił oficera dyżurnego przasnyskiej policji o kradzieży swojego auta. Nieznany sprawca miał się włamać i ukraść mercedesa zaparkowanego przed cmentarzem na ul. Ostrołęckiej w Przasnyszu. 50-latek oszacował wartość samochodu na blisko 100 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się wyjaśnieniem sprawy szczegółowo zbadali okoliczności kradzieży. Czynności wykonane na miejscu zdarzenia nasunęły im wiele wątpliwości co do wiarygodności słów 50-latka. Jak ustalili policjanci, do kradzieży w ogóle nie doszło, a mężczyzna przyznał, że chciał wyłudzić odszkodowanie.

50-latke usłyszał dwa zarzuty: zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony