Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

X Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego

Data publikacji 26.09.2011

Wczoraj na terenie klasztoru na Jasnej Górze już po raz dziesiąty spotkali się policjanci, pracownicy cywilni Policji, ich rodziny, emerytowani funkcjonariusze, członkowie stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz Policji. Dla jednych ta pielgrzymka była poszukiwaniem duchowego wsparcia, dla innych umocnieniem słuszności wybranej drogi życiowej. Uczestnicy spotkania pokazali swoje przywiązanie do tradycji i wartości duchowych.

Już od dziesięciu lat w dniu Św. Michała Archanioła, policjanci, pracownicy cywilni, ich rodziny, emerytowani funkcjonariusze spotykają się w Częstochowie na Jasnogórskim Spotkaniu Środowiska Policyjnego. Każdy przeżywa ten dzień po swojemu – jedni odszukują wartości duchowe, inni z kolei umacniają swoje przekonania co do wyboru drogi życiowej – bowiem wszyscy uczestnicy spotkania wiedzą, jak trudna potrafi być służba funkcjonariusza.

Uczestnicy złożyli wieńce i zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II, Jerzego Popiełuszki oraz Nieznanego Żołnierza. Następnie odprawiona została msza. W dziesiątych obchodach wieli udział między innymi biskup Józef Guzdek komendant główny gen. insp. Andrzej Matejuk, komendanci wojewódzcy, delegacje z garnizonów z całego kraju oraz kapelan ks. Jan Kot.

kj

Zobacz galerię zdjęć »

Film X Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik X Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego (format flv - rozmiar 12.1 MB)

Powrót na górę strony