Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli grzybiarza

Data publikacji 26.09.2011

W niedzielne przedpołudnie zorganizowana przez płońską Policję akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Odnaleziono wyziębionego i wycieńczonego 80-letniego grzybiarza. Mężczyzna wpadł do głębokiego rowu w Nowym Nacpolsku i nie mógł o własnych siłach wydostać się z pułapki. Gdyby nie szeroko zakrojone poszukiwania, mężczyzna mógł stracić życie.

W piątek, w późnych godzinach wieczornych, powiadomiono płońską Policję, że starszy mężczyzna, mieszkaniec Nacpolska, wyszedł poprzedniego dnia z domu i nie powrócił. Mężczyzna wybrał się prawdopodobnie na grzyby.

Rozpoczęły się poszukiwania. Najpierw sami policjanci z psem tropiącym przeszukali rejon wskazany przez rodzinę. W niedzielę już kilkadziesiąt osób uczestniczyło w akcji ratowniczej. Funkcjonariusze Policji, strażacy i okoliczni ochotnicy przeszukiwali lokalne kompleksy leśne. Trwała walka z czasem. Podeszły wiek mężczyzny, chłodne wieczory i noce nie napawały optymizmem. Dopiero niedzielnym przedpołudniem odnaleziono mężczyznę, który spadł ze skarpy do bardzo głębokiego rowu. Zaginiony był przytomny, ale tak wycieńczony i wyziębiony, że nie miał siły się podnieść ani wzywać pomocy. Ocalonego mężczyznę przewieziono do szpitala. Jego życiu już nic nie zagraża.
 

(KWP w Radomiu / rd)

Powrót na górę strony