Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na posterunku z Kulfonem

Data publikacji 26.09.2011

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Co to są i do czego służą odblaski? Czemu dzieci muszą jeździć w fotelikach? Na te i na wiele innych pytań dotyczących bezpieczeństwa odpowiadają funkcjonariusze Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji Kulfonowi na antenie Radia Bajka. Już od października rusza cykl programów poświęcony bezpieczeństwu specjalnie dla dzieci. Zapraszamy do słuchania!

To było tak: Kulfon przyszedł do Radia Bajka i zaczął zadawać wiele pytań. Po co mu odblaski, czemu musi jeździć w samochodzie w foteliku, jak bezpiecznie się bawić na dworze? Tych pytań było tak wiele, że o pomoc w udzieleniu mu odpowiedzi redaktorzy z Bajki musieli poprosić funkcjonariuszy z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. I wtedy zrodził się pomysł, żeby rozmowy Kulfona i policjantów nagrać i puścić w eter, aby i inne dzieci wiedziały jak być bezpiecznym. Dzięki temu, od października, na antenie radia można codziennie słuchać audycji „Kulfon na posterunku”.

W słuchowisku „Kulfon na posterunku” emitowanym w Radio Bajka funkcjonariusze KGP spotykają się z Kulfonem pięć razy w tygodniu i za każdym razem rozmawiają o czymś innym. Audycja kierowana jest do najmłodszych, ale nie tylko – także do ich rodziców. Dzięki temu dzieci, razem ze swoimi opiekunami w przyjemny dla ucha sposób mogą dowiedzieć się jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, na dworze, czy w domu. Ta wiedza przekazana najmłodszym zaowocuje w przyszłości, kiedy najmłodsi staną się starszymi i będą wiedzieć jak przechodzić przez jezdnie, czemu należy jeździć na rowerze w kasku, czy też jak nie narażając się na niebezpieczeństwo korzystać z Internetu.

„Kulfon na posterunku” można słuchać codziennie na antenie Radia Bajka, a także w sieci na stronie www.radiobajka.pl

kj / wideo: Janusz Cichocki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.2 MB)

Powrót na górę strony