Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca usiłowania zabójstwa już trafił do aresztu

Data publikacji 27.09.2011

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 18-latka. Mężczyzna napadł 52-letniego najmowego swojej matki i trzykrotnie zadał mu ciosy nożem. Ten z poważnymi obrażeniami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala. Działania, jakie prowadzili przez kilka dni kryminalni i policjanci, pozwoliły na przedstawienie w sądzie wniosków o tymczasowe aresztowanie na okres 3-miesięcy Łukasza Cz. Sprawca już trafili do aresztu śledczego. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z komisariatu w Radzyminie oraz wołomińskiej komendy przez ostatnie kilka dni prowadzili czynności służbowe związane z usiłowaniem pozbawienia życia 52-letniego mężczyzny. Jak wynikało z zebranych materiałów, w miejscu zamieszkania 18-latek, działając z zamiarem pozbawienia życia, trzykrotnie zadał pokrzywdzonemu ciosy nożem w okolice głowy i klatki piersiowej. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala.

Intensywna praca operacyjna policjantów, w tym przesłuchanie świadków oraz zebrane dowody, pozwoliły na wytypowanie sprawcy tego czynu. Już następnego dnia po zdarzeniu kryminalni zatrzymali 18-letniego Łukasza Cz. Jak sam twierdził, nie mógł dłużej znieść krytyki ze strony znajomego jego matki, który nie tylko zwracał mu uwagę na temat jego zachowania, lecz również braku szacunku do własnej matki.

Łukaszowi Cz. przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. Policjanci złożyli też wniosek do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd wniosek rozpatrzył pozytywnie i nakazał umieścić mężczyznę na 3 miesiące w areszcie śledczym. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mk)
 

Powrót na górę strony