Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się i miał broń

Data publikacji 29.09.2011

Policjanci z Wawra zatrzymali 51-letniego Romana P., który znęcał się nad swoim teściem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna posiada 6 jednostek broni ostrej, a pozwolenie ma jedynie na 5, dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli 1750 sztuk amunicji, z których na część również nie było zezwolenia.

Do komisariatu przy ulicy Mrówczej wpłynęło zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad starszym mężczyzną. Sprawcą tego przestępstwa zgodnie z zeznaniami pokrzywdzonego był Roman P., zięć zawiadamiającego.

Policjanci ustalili, że 51-latek nadużywa alkoholu i notorycznie wyzywa i poniża swego teścia, a także ubliża mu. Starszy człowiek poinformował funkcjonariuszy również o tym, że w domu dochodzi także do przemocy, popychania, szarpania, przewracania na podłogę. W trakcie ustaleń mundurowi otrzymali informację, że Roman P. podsiada w domu broń.

Na miejscu podczas interwencji mężczyzna był pijany. Policjanci zabezpieczyli 6 jednostek broni ostrej, w tym dwie myśliwskie, 1750 sztuk amunicji i kuszę. Dalsze czynności wykazały, że Roman P. ma pozwolenie na 5 jednostek, nie ma natomiast na jedną, kaliber 7,65 mm. Wśród amunicji także znalazły się naboje pochodzące najprawdopodobniej z okresu wojennego, na które mężczyzna nie miał pozwolenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli arsenał, a Romana P. zatrzymali. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut za znęcanie się nad teściem. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie przeprowadzeniu ekspertyzy balistycznej.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony