Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził dyrektorowi jeleniogórskiego szpitala

Data publikacji 30.09.2011

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który groźbami próbował wpłynąć na czynności służbowe wykonywane przez dyrektora szpitala funkcjonującego w tym mieście. Mężczyzna wysyłał do pokrzywdzonego listy, poprzez które, zastraszając go, chciał wpłynąć na zmianę decyzji podjętych w sprawie restrukturyzacji dwóch szpitali.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 55-letniego mężczyznę, podejrzanego o znieważenie, groźby oraz próbę wpływania za pośrednictwem gróźb na prawne czynności służbowe, wykonywane przez pokrzywdzonego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, będąc zatrudnionym w jednym z wymienionych szpitali, w okresie od maja do sierpnia 2011 roku wysłał pokrzywdzonemu cztery listy zawierające groźby. W ten sposób chciał zmusić dyrektora do zmiany decyzji podjętych w sprawie restrukturyzacji szpitala w Jeleniej Górze i w Kowarach.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyzna listy wysyłał z różnych placówek pocztowych miasta i powiatu jeleniogórskiego. Na jego trop funkcjonariusze wpadli, prowadząc w tej sprawie działania operacyjne. Zgromadzony do chwili obecnej materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów. Mężczyźnie za czyny, o które jest podejrzany, grozić może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany nie ma związku z pobiciem dyrektora szpitala, do którego doszło w marcu br. w Kowarach.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony