Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe szkolenie dotyczące handlu ludźmi

Data publikacji 30.09.2011

W Międzyzdrojach odbyło się międzynarodowe szkolenie poświęcone tematyce związanej z handlem ludźmi. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Ukrainy i Białorusi, przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Centralnego Biura Śledczego KGP, oficer łącznikowy z Berlina, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz przedstawiciele sądu i prokuratury oraz instytucji pozarządowych.

Wczoraj o godzinie 10.00 szef zachodniopomorskich funkcjonariuszy nadinspektor Wojciech Olbryś uroczyście otworzył szkolenie, które zorganizowane zostało przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas szkolenia funkcjonariusze wymieniali się doświadczeniami w zakresie zapobiegania tego rodzaju przestępczości. Między innymi omawiano projekty profilaktyczne realizowane przez poszczególne kraje. Głównym założeniem szkolenia było doskonalenie współpracy w tym zakresie oraz wymiana doświadczeń nt. sposobu i metod działania w takich sprawach.

W trakcie szkolenia przeprowadzone zostały warsztaty, które zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem, pobudzając do działania wszystkich uczestników spotkania. Rozmowa z ofiarą tego procederu to niezwykle delikatna i ważna część pracy policyjnej. Scenki sytuacyjne zostały przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, co ważne - przy udziale psychologa policyjnego.

Było to pierwsze międzynarodowe szkolenie poświęcone tej tematyce, a zorganizowane przez zachodniopomorskich funkcjonariuszy.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony