Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla obywatela Ukrainy

Data publikacji 30.09.2011

Sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące zatrzymanego przez policję 39-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku którego ofiara zmarła. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

26 września 2011 roku około godz. 14:00 pogotowie ratunkowe zostało powiadomione przez właściciela posesji pod Zgierzem o znalezieniu w pomieszczeniach socjalnych rannego mężczyzny. Pokrzywdzony 34-letni obywatel Ukrainy, który przyjechał do pracy w Polsce w stanie ciężkim, z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Wiele wskazywało, na to, że może mieć z tym związek jego współlokator. Sprawą zajęli się zgierscy policjanci.

Na miejscu przeprowadzili szczegółowe oględziny zabezpieczając dowody. Ustalili, że pokrzywdzony przyjechał do Zgierza ze znajomym o imieniu Petr. Brak było jakichkolwiek bardziej szczegółowych danych dotyczących jego tożsamości. Duet z Ukrainy zamieszkał w jednej ze wsi utrzymując się z prac dorywczych. Jak wynikało z relacji świadków, ostatni raz widziani byli razem w niedzielę, 25 września 2011 roku. Wówczas w godzinach popołudniowych robili zakupy w miejscowym sklepie. Obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Właściciel posesji, na której zamieszkiwali, następnego dnia przed 14.00 znalazł rannego 34-letniego obywatela Ukrainy. Jego stan był krytyczny. Drugi z mężczyzn zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Policjanci mając przekonanie, że sprawca powróci na miejsce przestępstwa, podjęli obserwację.

27 września 2011 roku po 13.00 w ręce funkcjonariuszy wpadł podejrzewany obywatel Ukrainy. W trakcie dalszych czynności 39-latek przyznał się do pobicia opisując swoją wersję przebiegu zdarzenia.

Całość zebranego materiału dowodowego dała podstawę do przedstawienia mu zarzutu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, podczas wieczornej kłótni, do której doszło 25 września, sprawca zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów kluczem narzędziowym a następnie kopiąc spowodował dodatkowe, rozległe obrażenia. Mimo udzielonej pomocy medycznej poszkodowany mężczyzna zmarł.

Prokurator Rejonowy w Zgierzu, na wniosek śledczych ze zgierskiej komendy policji, wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. 39-letni obywatel Ukrainy trafił za kratki, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony