Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym kierowcą

Data publikacji 04.10.2011

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Pińczów, który kierował pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając, powodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz narażenie na niebezpieczeństwo innych osób kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy kazimierscy funkcjonariusze w trakcie patrolu jednej z ulic miasta zauważyli osobowego opla, w którym podróżowało kilku młodych mężczyzn. Z informacji wynikało, że osoby zakłócały porządek w miejscu publicznym. Mundurowi, chcąc skontrolować pojazd, nadali sygnały do jego zatrzymania, jednak kierujący zignorował polecenia stróżów prawa. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg.

W trakcie ucieczki kierowca opla stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Zajeżdżał policjantom drogę oraz umyślnie uderzył w bok ich radiowozu.

Cała czwórka wpadła w ręce funkcjonariuszy. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu pińczowskiego i Sosnowca w wieku od 19 do 45 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem 21-letniego kierowcy wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz 21-latek odpowie nie tylko za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ale i za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo innych osób. Niewykluczone, że sprawca odpowie także materialnie za uszkodzenie radiowozu. Konsekwencją jego czynu może być nawet 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony