Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podróbki na aukcjach internetowych

Data publikacji 10.10.2011

Puławscy policjanci zatrzymali 35-latka, który przez portal aukcyjny sprzedawał podrobione przedmioty z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi. U zatrzymanego mieszkańca Puław policjanci w trakcie przeszukania zatrzymali blisko 630 przedmiotów z logo kilku znanych marek motoryzacyjnych. Z ustaleń mundurowych wynika, że przedmioty kupował w Chinach, przyklejał na nie logo i sprzedawał z dużym zyskiem. Procederem trudnił się przez kilka miesięcy. 35-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wspólne ustalenia policjantów lubelskich i puławskich specjalizujących się w walce z przestępczością gospodarczą doprowadziły do zatrzymania 35-latka, który handlował na aukcjach internetowych podrobionymi przedmiotami. W trakcie przeszukania pomieszczeń zatrzymanego puławianina funkcjonariusze ujawnili 60 szt. etui na płyty CD, 160 szt. kompletów na wentyle samochodowe, 280 szt. etui na telefon i 130 szt. silikonowych naklejek z logo znanych marek .

Policjanci uzyskali wniosek o ściganie od kancelarii prawnej reprezentujące te firmy na terenie Polski po wcześniejszym upewnieniu się, że towar nie jest oryginalny. Zatrzymany powiedział policjantom, że przedmioty kupował w Chinach, a następnie naklejał logo marek samochodowych i sprzedawał na aukcjach internetowych z dużym zyskiem. Procederem trudnił się kilka miesięcy. 35-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony