Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z czynną napaścią na policjantów

Data publikacji 10.10.2011

25 osób zatrzymali garwolińscy policjanci w związku z udziałem w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi i czynną napaścią na funkcjonariuszy. Kilku mężczyzn było nietrzeźwych – mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Zatrzymani czekają teraz na przesłuchania i dyspozycje prokuratora.

Wczoraj po godzinie 18.00 pięć policyjnych patroli udało się w rejon obiektu sportowego na terenie Pilawy, gdzie miało dojść do tzw. ustawki. Na miejscu policjanci wylegitymowali kilku mężczyzn. Natomiast na widok policyjnych patroli inna grupa mężczyzn uciekła do pobliskiego lasu. Za ogrodzeniem obiektu znaleziono metalowe i drewniane pałki oraz kije.

Po godzinie 20.00 funkcjonariusze otrzymali informację o osobach gromadzących się w rejonie starej żwirowni, w kompleksie leśnym gminy Garwolin. Na miejscu policjanci zastali dwie nacierające na siebie grupy. Mężczyźni nie stosowali się do wezwań policjantów do zachowania zgodnego z prawem. Po chwili funkcjonariusze zostali zaatakowani – w ich kierunku poleciały pałki i kije. Następnie mężczyźni ruszyli w kierunku funkcjonariuszy.

Ponowne wezwania do zachowania zgodnego z prawem nie przyniosły rezultatu. Po wezwaniu „Policja, stój bo strzelam” funkcjonariusze oddali cztery strzały ostrzegawcze w powietrze. Grupa rozbiegła się po lesie.

Podczas działań policyjnych zatrzymano łącznie 25 osób – mieszkańców gminy Pilawa, Parysów oraz Garwolin. Niektórzy z nich byli w stanie nietrzeźwości – mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione na miejscu kominiarki oraz pałki i kije.

Za udział w bójce przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozić może kara pozbawienia wolności do 8 lat, natomiast za czynną napaść na policjanta do 10 lat.

(KWP w Radomiu/js)
 

Powrót na górę strony