Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował siekierą - został obezwładniony

Data publikacji 10.10.2011

Podczas nocnej interwencji policjant użył broni palnej wobec agresywnego napastnika, który rzucił się na niego z siekierą, a wcześniej groził lokatorom domu. 63-latek odpowie za atak na funkcjonariuszy, uszkodzenie mienia i groźby. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

10 października około godziny 4.00 nad ranem dyżurny radomszczańskiej policji otrzymał zgłoszenie o intruzie, który w małej miejscowości w gminie Wielgomłyny w powiecie radomszczańskim wszedł na podwórko jednej z posesji i siekierą uderza w drzwi. Natychmiast na miejsce skierowano mundurowych. Funkcjonariusze zastali tam agresywnego mężczyznę, który biegał z siekierą i wykrzykiwał, że wszystkich pozabija. Policjanci wielokrotnie wzywali agresora do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia i zachowania zgodnego z prawem. Niestety, ten nie reagował na polecenia. W pewnym momencie rzucił się z siekierą na mundurowych, raniąc, na szczęście lekko, jednego z nich. Policjant, aby chronić życie swoje i innych osób, najpierw oddał strzały ostrzegawcze, a następnie postrzelił napastnika w nogę. Chwilę później agresywny mężczyzna został zabrany do radomszczańskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Następnie policjanci weszli do domu, gdzie zastali starsze, przerażone małżeństwo. Okazało się, że mieszkający po sąsiedzku niezrównoważony 63-latek przyszedł do ich domu, zaczął uderzać siekierą w drzwi i krzyczeć, że ich zabije. Wtedy poprosili o pomoc policję, a sami schronili się w piwnicy budynku.

Na miejsce zdarzenia przyjechał prokurator, który nadzorował wykonywane czynności. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że 63 -latek odpowie za napaść na policjantów, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nadal jest w szpitalu pod nadzorem policjantów.

Ze względu na użycie broni przez policjanta Komendant Powiatowy Policji w Radomsku polecił wyjaśnić szczegółowo okoliczności tej interwencji. Niezależnie od tego postępowanie w tej sprawie prowadzi radomszczańska prokuratura.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony