Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uwolnili kobietę i zatrzymali jej oprawcę

Data publikacji 14.10.2011

Policjanci z Zespołu dw. z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu uwolnili przetrzymywaną w jednym z mieszkań na terenie miasta kobietę. W ich ręce wpadł mężczyzna podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad pokrzywdzoną, gwałty i zmuszanie do prostytucji. Zatrzymany, to 49 – letni wrocławianin. Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Sprawa wyszła na jaw, gdy policjanci z komendy wojewódzkiej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie wrocławskiej dzielnicy Grabiszynek przetrzymywana jest wbrew swojej woli kobieta narodowości ukraińskiej. W wyniku podjętych natychmiastowych działań, funkcjonariusze ustali dokładny adres oraz właściciela mieszkania.

Około południa, po zebraniu wszystkich istotnych w tej sprawie informacji, policjanci weszli przez okno do zamkniętego mieszkania. W środku zastali 36 – letnią kobietę. Miała ona widoczne, liczne obrażenia na ciele, mogące świadczyć o tym, że ktoś się nad nią znęcał. Jej wygląd wskazywał także na to, że prawdopodobnie była głodzona. Natychmiast udzielono jej pomocy medycznej i psychologicznej.

W wyniku dalszych, prowadzonych w tej sprawie działań operacyjnych, po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali właściciela mieszkania. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na jednej z ulic wrocławskiego Grabiszynka. Podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, gwałty i zmuszanie do prostytucji, trafił do policyjnego aresztu.

Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony