Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w międzynarodową grupę przestępczą

Data publikacji 17.10.2011

Stołeczni kryminalni zatrzymali kolejną trójkę obywateli Bułgarii w ramach prowadzonego od 2009 roku przez prokuraturę okręgową śledztwa dotyczącego handlu ludźmi i czerpania korzyści z cudzego nierządu. Młode kobiety werbowane do pracy na terenie Polski, sprzedawane były na terenie kraju i za granicę. Cała trójka została aresztowana na 3 miesiące.

Nad tą sprawą policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy stołecznej Policji pracują od 2009 roku w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę okręgową. W ramach dalszej realizacji dotyczącej handlu ludźmi i czerpania korzyści z cudzego nierządu kryminalni KSP zatrzymali koleje trzy osoby, kobietę i dwóch mężczyzn, które wpadły w Warszawie i na terenie kraju.

Cała trójka werbowała obywatelki Polski i Bułgarii pod pozorem dobrze płatnej pracy w Polsce i Niemczech. Nie dotrzymywali obietnicy, a kobiety "wystawiane" były w Polce i Niemczech przy drogach i zmuszane do prostytucji, z czego zatrzymani uczynili sobie stałe źródło dochodu. Kobiety zmuszane były do prostytucji groźbami i przemocą fizyczną, także z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Policjanci pracują nad zebraniem materiału dowodowego, który pozwoli na przedstawienie im zarzutów handlu ludźmi.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Do chwili obecnej w ramach prowadzonego śledztwa przez prokuraturę okręgową tymczasowo aresztowano ponad 20 osób, obywateli Polski i Bułgarii.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony