Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono zaginioną 79-letnią kobietę

Data publikacji 18.10.2011

Wczoraj wieczorem rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, użyto także psa tropiącego i policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną. Poszukiwano 79-letniej kobiety, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Dzisiaj, po wznowieniu poszukiwań, udało się ją odnaleźć. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

17 października o godzinie 20.15 dyżurny komendy Policji w Piotrkowie Trybunalskim został powiadomiony o zaginięciu 79-letniej mieszkanki miejscowości Rzepki w gminie Moszczenica. Kobietę ostatni raz widziano w miejscu zamieszkania około godziny 14.00.

Początkowo 79-latki szukali najbliżsi, a gdy to nie przyniosło rezultatu rodzina o godzinie 20.15 zgłosiła zaginięcie. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim podinspektor Bogdan Kujawski zarządził akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, użyto także psa tropiącego i policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną. Dzisiaj z samego rana wznowiono poszukiwania. O godzinie 9.30 policjant przeczesujący dukty leśne wraz z leśniczym znaleźli 79-letnią kobietę w odległości około kilometra od miejsca jej zamieszkania. Starsza pani straciwszy orientację całą noc błąkała się po lesie.

Kobieta jest wyziębiona, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do miejsca odnalezionej 79-latki wezwano pogotowie.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony