Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 20.10.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie przemycali z Holandii do Polski znaczne ilości narkotyków i wprowadzali je do obrotu. Zatrzymano 15 osób, z których 11 zostało już tymczasowo aresztowanych, a 4 pozostają pod policyjnym dozorem. Są wśród nich dilerzy, kurierzy a także ścisłe kierownictwo grupy i osoby które organizowały nielegalny proceder.

Nad sprawą policjanci CBŚ pracowali od początku wiosny br. Do pierwszych zatrzymań doszło w czerwcu tego roku. Wtedy to w ręce funkcjonariuszy wpadło 4 mężczyzn, przy których zabezpieczono ponad 3 kilogramy marihuany. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła wówczas śledztwo. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jeden z nich dodatkowo zarzut kierowania taką grupą.

Funkcjonariusze CBŚ prowadząc tę sprawę rozwinęli wątek międzynarodowy jaki pojawił się w tym śledztwie. W tym momencie sprawa trafiła do Wydziału V do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie.

W toku tego śledztwa policjanci wspólnie z prokuratorem, zebrali materiał dowodowy pozwalający na zatrzymania osób mających związek ze sprawą. O godzinie 6:00 na terenie Gryfic i Koszalina funkcjonariusze weszli do 18 mieszkań, w których zatrzymano 15 osób. W działaniach uczestniczyło ponad 80 policjantów Centralnego Biura Śledczego i kilkunastu policyjnych antyterrorystów.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się przemytem narkotyków z Holandii do Polski. W ciągu czterech
miesięcy członkowie grupy przemycili ponad 50 kilogramów marihuany. Cała grupa miała charakter zhierarchizowany, a każdy z jej członków miał określoną rolę do spełnienia. Byli w niej kurierzy, którzy przewozili przez granicę narkotyki, dilerzy którzy rozprowadzali je na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz ścisłe kierownictwo i osoby które organizowały ten nielegalny proceder.

15 zatrzymanych osób to mężczyźni w wieku od 20 do 32 lat. W przeszłości byli oni już notowani za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa kryminalne. Wszystkim zatrzymanym Prokuratura Wydziału V do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie przedstawiła zarzuty wprowadzenia znacznych ilości narkotyków do obrotu.

Środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania objęto 11 osób, a 4 pozostają pod policyjnym dozorem.

(KWP w Szczecinie / mw)

Film CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

Opis filmu: CBŚ, przestępczość zorganizowana,

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą (format flv - rozmiar 5.89 MB)

Powrót na górę strony