Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny towar o wartości ponad 170 tys.zł

Data publikacji 21.10.2011

2 tys. litrów nielegalnego spirytusu i ponad 270 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli tomaszowscy policjanci. Właścicielem kontrabandy okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski. Mężczyzna został zatrzymany w chwili przeładowywania towaru z samochodu do garażu. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 170 tysięcy złotych. Za posiadanie wyrobów spirytusowych i tytoniowych bez polskich znaków akcyzy mężczyźnie grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Policjanci z Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim pojechali do miejsca zamieszkania 28-letniego mieszkańca gm. Tomaszów Lubelski. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że miał on posiadać znaczne ilości papierosów i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Z policjantami współpracowali funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Zamościu oraz Straży Granicznej w Łaszczowie.

Informacje policjantów okazały się prawdziwe. Funkcjonariusze zastali mężczyznę w chwili gdy przepakowywał kartony z samochodu do garażu. W pudłach znajdowały się butelki ze spirytusem. W sumie zabezpieczono 2 tysiące litrów spirytusu oraz 271 paczek papierosów. Wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy to ponad 172 tysiące złotych. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonych towarów.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony