Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono sprzedaż podrobionych faktur

Data publikacji 21.10.2011

56-letni mieszkaniec Jeleniej Góry odpowie za przygotowanie do podrabiania faktur VAT i rachunków uproszczonych. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, gdy na terenie bazaru w Jarosławiu oferował do sprzedaży ponad 400 faktur z naniesionymi na nie podrobionymi pieczęciami różnych firm. Jak się okazało, 56-latek był poszukiwany przez prokuraturę w Rzeszowie i Rykach.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili, że 56-latek miał przy sobie ponad 400 gotowych do sprzedaży niewypełnionych druków faktur. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mieszkaniec Jeleniej Góry nie zdążył sprzedać żadnego z podrobionych dokumentów. W czasie wyjaśniania okoliczności tego przestępstwa śledczy ustalili, że 56-latek poszukiwany jest przez dwie prokuratury rejonowe: w Rzeszowie i w Rykach, za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów.

Jarosławscy policjanci zwrócili się o pomoc w tej sprawie do funkcjonariuszy z Rzeszowa. Tam na terenie jednego z hoteli, w którym zatrzymał się sprawca, policjanci odnaleźli jeszcze kilka przygotowanych w ten sposób druków. Mężczyzna przekazany został do dyspozycji prokuratury w Rzeszowie.

Za przygotowanie do podrabiania dokumentów sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony