Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszowały recepty na leki psychotropowe

Data publikacji 21.10.2011

Dwie kobiety podejrzane o fałszowanie recept i wyłudzanie znacznych ilości leków psychotropowych na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia zatrzymali policjanci z Czechowic – Dziedzic wspólnie z funkcjonariuszami z Pszczyny. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Czechowic-Dziedzic uzyskali informację z treści której wynikało, że nieznana osoba wprowadza do obiegu fałszywe recepty. Sfabrykowane recepty, poza aptekami w Czechowicach – Dziedzicach, pojawiły się także w aptekach w Pszczynie i Bieruniu.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą, w trakcie czynności wpadli na trop dwóch kobiet. Przestępczy tandem został zatrzymany przez pszczyńskich policjantów na gorącym uczynku przestępstwa. Kobiety (30 i 31 lat) próbowały zrealizować fałszywą receptę na silny lek psychotropowy w jednej z aptek w Pszczynie.

Jak ustalili śledczy, ściśle współpracujący przy tej sprawie z Narodowym Funduszem Zdrowia, przez kilka miesięcy kobiety zdołały „wyprodukować” i wprowadzić do obiegu kilkadziesiąt tak sfałszowanych recept na leki psychotropowe. Wspólniczki działały na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Recepty wypisywane były na nazwiska fikcyjnych pacjentów, a po ich realizacji pozyskane w ten nielegalny sposób leki sprzedawane były innym osobom.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony