Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli członkowie samochodowego gangu

Data publikacji 21.10.2011

8 osób zatrzymanych, 6 odzyskanych pojazdów i 8 kg zabezpieczonych narkotyków - to efekt działań policjantów CBŚ KGP i prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, którzy przystąpili do rozbicia grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami i legalizacją luksusowych pojazdów. Wśród 5 aresztowanych członków gangu znajduje się mężczyzna powiązany ze środowiskiem kibiców Lechii Gdańsk. Zatrzymani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże, włamania, paserstwo i fałszowanie dokumentów mogą trafić do więzienia na 10 lat.

W ciągu trzech minionych dni policjanci Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili działania skierowane przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się kradzieżami i legalizacją samochodów.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, członkowie samochodowego gangu kradli na terenie Polski i Europy Zachodniej głównie pojazdy luksusowych marek tj.: Lexus, Toyota Land Cruiser, BMW X5 i 6, a następnie legalizowali i sprzedawali je w naszym kraju. Policjanci w trakcie trzydniowej akcji zabezpieczyli 6 takich samochodów.

Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych znaleziono też 8 kilogramów substancji psychotropowych i środków odurzających. Okazało się również, że wśród ujętych członków grupy jest mieszkaniec Gdańska, związany ze środowiskiem kibiców Lechii Gdańsk.

Zatrzymanym zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże i włamania do samochodów, fałszowanie dokumentów i paserstwo. Za te przestępstwa mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Sąd tymczasowo aresztował już pięciu z nich na trzy miesiące.

Dotychczas zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie wskazuje, aby nabywcami kradzionych aut były powszechnie znane osoby. Policjanci i prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(pb)
 

Powrót na górę strony