Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli wyłudzić nawet 700 tys.zł

Data publikacji 27.10.2011

Wrocławscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami kredytów gotówkowych. Jak wynika z ustaleń, sprawcy na podstawie sfałszowanych dokumentów o zarobkach i zatrudnieniu wyłudzili 20 kredytów na kwotę nie mniejszą niż 700 tys. zł. W ręce funkcjonariuszy wpadły 4 osoby, w tym 3 kobiety. Jedna z zatrzymanych osób trafiła do aresztu, a wobec kolejnych zastosowano poręczenia majątkowe. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pracują nad tą sprawą już od dwóch miesięcy. Do chwili obecnej w ich ręce wpadły 4 osoby, organizatorzy przestępczego procederu. Ostatnią zatrzymaną osobą jest 49-letnia mieszkanka Wrocławia. Kobieta prowadząc pośrednictwo kredytowe uczestniczyła w załatwieniu wszelkich formalności związanych z otrzymaniem kredytu.

Jak ustalili policjanci, grupa wyszukiwała osoby mogące mieć problem z otrzymaniem kredytu. Osoby zainteresowane kredytem zgłaszały się do pośrednika. Następnie w róznego rodzaju placówkach przedstawiały sfałszowane dokumenty niezbędne do otrzymania pożyczki, w tym dokumenty dotyczące zatrudnienia oraz zarobków. Kwoty o jakie starali się pożyczkobiorcy sięgały od 20 do 70 tysięcy złotych. Tak uzyskane pieniądze trafiały następnie na specjalnie przygotowane w tym celu konto. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w ten sposób mogło zostać wyłudzonych co najmniej 20 kredytów, a ich wartość jest nie mniejsza niż 700 tysięcy złotych.

Wobec trzech z zatrzymanych osób zastosowano poręczenia majątkowe, a wobec jednej tymczasowy areszt.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci pracujący nad sprawą nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony