Mamy wicemistrza świata

Data publikacji 27.10.2011

Tomasz Krajewski, funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zdobył tytuł wicemistrza świata w Ju-Jitsu. Zawody odbyły się w dniach 15-16 października w Cali w Kolumbii. Policjant ten jest również 7- krotnym mistrzem Polski oraz ubiegłorocznym mistrzem świata w tej dyscyplinie.

Krajewski judo trenuje od 1985 roku, natomiast dziesięć lat temu zaczął startować również w ju - jitsu. Występuje w międzynarodowych zawodach i osiąga w nich coraz większe sukcesy. Oprócz mistrzowskich tytułów z Polski, ma on na swoim koncie tytuł wicemistrza świata z 2009 roku zdobyty w Czarnogórze oraz największy z dotychczasowych sukcesów – mistrzostwo świata z ubiegłego roku wywalczone w Rosji. W tym roku, w drodze do finału pokonał zawodników z Holandii, Ukrainy i Słowenii. W finale uległ jedynie reprezentantowi Iranu Masoudowi Jalilvandowi, nad którym triumfował w ubiegłorocznych mistrzostwach świata.