Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli auta w całej Europie

Data publikacji 28.10.2011

Policjanci z kaliskiej komendy wspólnie z policjantami z Konina zatrzymali sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej samochody. Jak ustalili policjanci, złodzieje skradli ponad 50 aut o wartości ponad półtora miliona złotych. Grupa działała od roku i kradła na terenie Europy głównie samochody produkcji francuskiej. Teraz jej członkom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że grupa zajmująca się kradzieżami aut działała od roku i kradła głównie samochody produkcji francuskiej.

Jako pierwsi w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i funkcjonariuszy z Konina wpadli na gorącym uczynku kradzieży w Bielsku - Białej i Tychach trzej mężczyźni (29 – 35 lat), mieszkańcy Wielkopolski i województwa łódzkiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pojazdy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Po tej akcji policjanci przeszukali 18 miejsc na terenie Wielkopolski oraz województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie miały być przechowywane skradzione samochody. Podczas akcji, w której udział wzięło kilkudziesięciu policjantów operacyjnych oraz pododdział antyterrorystyczny, zatrzymano trzy osoby. Funkcjonariusze zabezpieczyli szereg części ze skradzionych pojazdów i pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.
Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 38 do 52 lat. Usłyszeli oni zarzuty paserstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do chwili obecnej ustalono, że grupa dokonała kradzieży ponad 50 samochodów na terenie Słowacji, Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. Szacuje się, że wartość skradzionego mienia przekracza półtora miliona złotych.

Decyzją sądu dwóch zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony